Sporta aktualitātes 2019

Šogad sporta pasaulē notiek vesels klāsts ar dažādām sacensībām un čempionātiem. Dažādu sporta kategoriju līdzjutēji sparīgi gatavojas lielajiem notikumiem. Pastiprināta interese un ekspektācijas šogad ir par UEFA Čempionu līgu, futbola līdzjutēji ar nepacietību  gaida izšķirošās spēles vasaras sākumā. Turpat līdzās ar tikpat lielu degsmi tiek gaidītas Pasaules čempionāta hokejā spēles maija mēnesī. Šogad notiek arī citas, ne mazāk interesantas sacensības: FIBA Pasaules kauss, pasaules čempionāts biatlonā, Pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā un tepat lokāli aprīļa beigās risināsies Latvijas čempionāts šahā.

Jau kopš 1955.gada futbola līdzjutēji visā pasaulē sirsnīgi seko līdzi notikumiem UEFA čempionu līga. Kopš pirmā turnīra, kurā piedalījās sešpadsmit Eiropas valstu komandas, turnīrs vieno tūkstošiem fanu. Pirmos čempionu līgas vārtus iesita spēlētājs Joao Baptista Martins, bet pirmos piecus turnīra gadus par čempioniem kļuva komanda no Spānijas – Real Madrid. Komandā spēlēja nu jau leģendārais spēlētājs Alfredo Di Stefano, kura vadībā komanda uzstādija vēl vienu rekordu – 1960.gadā uzvarot Eintracht Frankfurt komandu ar 7 iesistiem vārtiem. Šie abi Spānijas komandas uzstādītie rekordi joprojām nav pārspēti līdz pat šodienai.

UEFA 2019 norisinās jau 64.reizi un finālspēle notiks Madridē, Spānijā. Komanda, kura uzvarēs 2019.gada UEFA turnīrā, iegūs tiesības spēlē pret 2020.gada uzvarētājkomandu UEFA Superkausā. Kvalifikācijas spēles norisinājās no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, galvenā spēles risinās no 2018.gada 18.septembra līdz 2019.gada 1.jūnijam.

Kopš 1920.gada olimpiskajām spēlēm Starptautiskā hokeja federācija organizē Pasaules čempionātu hokejā. Federācijā, kas bāzēta Cīrihē, Šveicē, ir 76 dalībnieki. Par spīti tam, ka federācija ir oficiālais hokeja pārstāvis Eiropā, tai nav īpašas varas Ziemeļamerikas federācijas NHL priekšā. Jau 1931.gadā Latvija iestājās Starptautiskajā hokeja federācijā. Pasaules čempionāts hokejā iesākumā norisinājās kā daļa no olimpiskajām spēlēm, tā tas tika orgaizēts līdz pat 1968.gadam. Vēsturiski čempionātā par uzvaru cīnījušās vairākas hokeja lielvalstis, īpaši Kanāda un Padomju Savienība.

Šī gada maijā, kā ierasts, Latviju pāršalks hokeja vilnis, jo Slovākijā no 10.maija tiks rīkots Pasaules čempionāts hokejā. Par čempionāta norises vietām izvēlētas divas skaistas Slovākijas pilsētas  – A grupas spēles notiks Košicē, bet B grupa savas spēles vadīs Bratislavā. Latvijas izlase šogad spēlēs B grupā, kurā bez Latvijas atrodas sekojošo valstu izlases: Zviedrija, Krievija, Čehija, Šveice, Norvēģija, Austrija un Itālija. A grupā šogad iekļautas Kanāda, ASV, Somija, Vācija, Slovākija , Dānija, Francija un Lielbritānija. Jāpiemin, ka Lielbritānijas hokeja izlasei šī būs atgriešanās čempionāta elites grupā pēc 27 gadu pauzes. Latvijai šogad jāaizstāv savs gods pret Austrijas izlasi, Šveices izlasi, Itālijas izlasi, Čehijas izlasi, Krievijas izlasi, kā arī Zviedrijas un Norvēģijas izlasi. Veiksmi mūsu sportistiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.