PĀRVĒRT SAULES SNIEGTO ENERĢIJU ELEKTRĪBĀ!

Ar vien vairāk cilvēku visā pasaulē vēlas dzīvot zaļāk, ekonomiskāk un izdevīgāk, tādā veidā meklējot veidus, kā to īstenot. Saules bateriju uzstādīšana notiek uz jumta vai klajā laukā, bez ēnas un tie tiek vērsti virzienā uz dienvidiem, lai būtu iespējams savākt pēc iespējas vairāk saules enerģijas. Saules bateriju uzkrāto enerģiju var izmantot saimniecībā. To, cik lielā mērā saules uzkrātā enerģija var tikt izmantota mājsaimniecībā, nosaka uzkrātās enerģijas daudzums, kas, savukārt, ir atkarīgs no paneļu izmēriem un skaita(ielūkojies šeit – https://www.ivsolar.lv/). Izvēloties šādu alternatīvās enerģijas krāšanas veidu, ir jābūt aktīvam Sadales Tīkla pieslēgumam. Vislabākais ir tas, ka saules enerģijas uzkrāšanai nav nepieciešams konstanti saulains laiks, jo saules paneļu savu darbu veic arī mākoņainās un pat lietainās dienās. Aprēķina kalkulators nāks talka aptuveno izmaksu aprēķinam, kas ļaus noskaidrot saules enerģijas kolektor lietderību.

SAULES PANEĻI – MAKSĀT PAŠIEM VAI ŅEMT KREDĪTU?

Lieliski, ja saules paneļu uzstādīšanai ir iespējams izmantot personīgos finanšu līdzekļus, taču, daudzi izvēlas banku kreditēšanas pakalpojumu paneļu uzstādīšanai. Pirms lēmuma pieņemšanas, katrs var izdarīt nelielus aprēķinus par to, kādas varētu būt aptuvenās uzstādīšanas izmaksas. Vidējais gada elektroenerģijas patēriņš, paneļu skaits, ko nepieciešams uzstādīt un vieta, kurā tiks ierīkoti paneļi, ir tie rādītāji, kas jāņem vērā aprēķinot uzstādīšanas izmaksas. Maldīgi uzskatīt, ka vairāk paneļu kā vajadzīgs ir labāk. Tie, kuri Latvijā ir uzstādījuši saules baterijas, iegūto enerģiju izmanto divējādi – uzreiz no sava tīkla vai izmanto NETO sistēmu, kur tiek atdota saražotā enerģija un pēcāk izmantota. Pie esošajām elektroenerģijas izmaksām, tiek lēsts, ka investīcija atmaksāsies vidēji 10 gadu laikā. Lai uzstādītu šādus saules enerģijas kolektorus, jārēķinās ar vidēji līdz 10 tūkstošiem eiro, kas sedz visas ar uzstādīšanu saistītās izmaksas.

VAI SAULES PANEĻU UZSTĀDĪŠANA JĀSASKAŅO BŪVVALDĒ?

Nevajag aizmirst par patēriņa analīzi, lai saprastu kā saules paneļu uzstādīšana sniegs vislabākos rezultātus. Būvprojekta izstrāde un priekšdarbi lielā mērā aizņem lielāko daļu laika pirms darbu veikšanas, savukārt, pašu paneļu uzstādīšana aizņem, augstākais, divas dienas. Lai paneļu uzstādīšana būtu likumīga, nepieciešams apstiprinājums no būvvaldes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.